Kocie miłostki, czyli po czym poznać, że nasz kot nas kocha.
Kocie miłostki, czyli po czym poznać, że nasz kot nas kocha.

Kocie miłostki, czyli po czym poznać, że nasz kot nas kocha.

 

Mówi się, że kot przywiązuje się do miejsca, lubi chodzić własnymi ścieżkami, a przyjaźń z nim potrafi być szorstka. To w szczególności odróżnia koty od psów. Mruczki wysyłają jednak wiele sygnałów o swojej sympatii do opiekuna. Trzeba bacznie je obserwować, aby dostrzec co chcą nam przekazać. Oddany właściciel na pewno nie przeoczy dowodu miłości. Jak go jednak dostrzec i rozpoznać?

[product id="1068, 1075, 1086"]

Po czym poznać, że kot Cię kocha?

 

Koty to dostojne istoty o dość tajemniczej naturze. Bardzo często zdarza się, że niechętnie okazują uczucia, a kiedy już do tego dochodzi nie są tak wylewne jak psy. Opiekun zostając wpuszczony do kociego świata przez swojego Mruczka z pewnością będzie miał okazję do przekonania się na własnej skórze o tym jak bardzo kociak potrafi kochać. Miłość i szczęście to u kotów dwa nierozłączne pojęcia bowiem Mruczki prawie identycznie okazują te dwa stany. 

 

Jak kot pokazuje, że kocha?

 

Po pierwsze. Twój kot daje Ci prezent. Nie mówimy tu oczywiście o pięknej kokardzie i kolorowym opakowaniu. Ponadto możesz być pewien, że kocie prezenty nie zawsze przypadną Ci do gustu, zwłaszcza jeżeli Twój kot jest wychodzący. Dowodem miłości będzie wówczas najprawdopodobniej martwy ptak, mysz lub inne małe zwierzę. Pamiętaj, że taki podarunek od urodzonego łowcy będzie symbolem największego uznania i powinieneś docenić kocie starania pochwałą, pogłaskaniem, a czasem nawet przysmakiem.

Po drugie z pewnością słyszałeś nie raz jak Twój kot staje się rozgadany. Tak, koty komunikują się werbalnie. Ich odgłos może informować Cię o stanie w jakim aktualnie znajduje się kot. Miaucząc koty potrafią wyrażać ból, stres lub inne niepokojące go sytuacje, ale również jest ono sposobem codziennej komunikacji. Poprzez wydawane dźwięki Mruczek może także docenić Twoją obecność. Warto podkreślić, że to czy kociak jest wygadany czy nie często determinuje rasa, a także charakter i temperament milusińskiego.

Kolejnym dowodem uznania przez kota jest puszczanie przez niego oka, a nawet dwóch i to jednocześnie. Mrugnięcie obojgiem oczu przez kociaka jest synonimem dawania buziaka i wyrażania pozytywnych emocji. Jak inaczej odczytać niż dowód szczerej miłości, zachowanie Mruczka patrzącego na Ciebie oczami kota ze Shreka mrugającego zalotnie.

 

kuweta dla kota

 

Na pewno zastanawiałeś się czasem, dlaczego Twój pupil ucina sobie drzemki w dziwnych miejscach zamiast w legowisku dla kota. Czy przypadkiem te miejsca nie znajdują się w Twoim pobliżu? Biurko, na którym pracujesz. Fotel, na którym odpoczywasz. Może pijąc kawę kot wskakuje Ci na kolana z zamiarem ucięcia sobie drzemki. Tak, to również oznaka, że Twój Mruczek chce Ci powiedzieć: Kocham Cię!

Dodatkowo, jeżeli kociak leży na plecach, wyciąga się i pokazuje Ci brzuszek to wiedz, że to dowód największego uznania. Gratulujemy! Kot naprawdę czuje się bezpiecznie w Twojej obecności i darzy Cię pełnym zaufaniem.

Ponadto ocieranie się o Ciebie głową, lizanie i łaszczenie się do nóg to również sposoby okazywania kociej miłości. Poprzez ocieranie się głową kot zostawia na Tobie swój zapach. Znaczy w ten sposób teren i pokazuje innym kotom, że jesteś tylko jego.  Lizanie przez kota do dowód sympatii, a także sposób na zacieśnianie więzi. Takie zachowania są typowe w relacjach między kotami. W odniesieniu do człowieka oznaczają przyjęcie do rodziny. Łaszenie z kolei świadczy o przywiązaniu do opiekuna.

Ostatniego, jakże istotnego dowodu kociej miłości należy szukać w kuchni. Każdy kot, który ugniata Cię niczym ciasto sygnalizuje jest mi z Tobą dobrze i czuję się bezpiecznie. To wisienka na torcie w relacji człowiek kot. Takie zachowanie bowiem jest wyrazem ogromnego uznania dla właściciela. Dlaczego? Ugniatanie interpretuje się jako dowód miłości i powiedzenie przez kota kocham, ponieważ zachowanie to jest zakorzenione w kocie od maleńkości. Młody kotek ugniata mamę stymulując wydzielanie mleka. Zachowując się tak w stosunku do opiekuna powraca do pierwotnych instynktów, które kojarzą mu się z bezpieczeństwem.

kobieta głaszcze kota

 

Czy kot kocha właściciela?

 

Jeżeli Twój kot dajecie Ci prezenty w postaci upolowanych myszy lub przynosi ulubione zabawki, komunikuje się z Tobą kocim językiem, puszcza do Ciebie oczko, chce spędzać z Tobą czas i być blisko, leży na plecach z wyciągniętym brzuchem, ociera się o Ciebie, liże i przymila się to znak, że Cię kocha. Więc, TAK! Z całą pewnością odpowiadamy- kot może pokochać właściciela:)

 

Koty mimo, iż są indywidualistami, chodzą własnymi ścieżkami,to tak jak inne istoty potrzebują dużo miłości. Nie są transparentne emocjonalnie jednak po bliższym poznaniu z łatwością można dostrzec codzienne dowody miłości jakimi obdarowuje nas nasz kociak. Teraz zdziwisz się pewnie na ile sposobów Twój kociak powiedział Ci już Kocham Cię, a Ty nie zawsze zwracałeś na to uwagę.

 

Przeczytaj także:

Czy mleko jest zdrowe dla kota?

Jak rozpoznać płeć kota?

Ile trwa ciąża u kota?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl