Blog kategorie
Bestsellery
Applaws Ryby Oceaniczne 156g
Applaws Ryby Oceaniczne 156g
11,50 zł
szt.
Applaws Filet z Tuńczyka 156g
Applaws Filet z Tuńczyka 156g
11,50 zł
szt.
Nowości
Applaws Kurczak z Warzywami 400g 2+1 GRATIS
Applaws Kurczak z Warzywami 400g 2+1 GRATIS
39,98 zł 29,99 zł
szt.
Applaws Kurczak z Łososiem 400g 2+1 GRATIS
Applaws Kurczak z Łososiem 400g 2+1 GRATIS
39,98 zł 29,99 zł
szt.
Applaws Kurczak z Jagnięciną 400g 2+1 GRATIS
Applaws Kurczak z Jagnięciną 400g 2+1 GRATIS
39,98 zł 29,99 zł
szt.
Blog
Jak rozpoznać, że Twój pies jest szczęśliwy?
Jak rozpoznać, że Twój pies jest szczęśliwy?

Jak rozpoznać, że Twój pies jest szczęśliwy?

 

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Od zawsze towarzyszy nam w złych i dobrych chwilach. Stał się powiernikiem tajemnic, kompanem przygód, partnerem na całe życie, dlatego coraz częściej zależy nam na tym, aby był szczęśliwy.  Jak jednak rozpoznać, że nasz pies jest szczęśliwy?

 

Obserwuj psiaka!

 

Tak, Twój pies daje Ci wyraźne sygnały, że jest szczęśliwy. Pierwszym, według mnie, najłatwiejszym do rozpoznania jest merdanie ogonem. Pies swoją radość wyraża właśnie poprzez energiczne poruszanie ogonem. Warto podkreślić, że te psiaki, które mają bardzo krótki ogon (naturalnie bądź podcięty) poruszają charakterystycznie biodrami wyglądając jak podczas tańczenia samby;)

Po drugie, pies jest entuzjastyczny. Czasem nawet zbytnio! Możesz zauważyć, że Twój psiak skacze, szaleje, szczeka i biega w koło pokazując całym sobą jak bardzo jest szczęśliwy. To naprawdę uroczy widok.

Z pewnością znasz doskonale sytuacje, kiedy Twój pies jest w Ciebie wpatrzony wielkimi, maślanymi ślepiami. Podobnie jak u człowieka, powiększone źrenice świadczą o stanie radości, zauroczenia czy też entuzjazmu i szczęścia. Ehh…jak nie kochać takiego słodziaka?

Podaj łapę! Może się tak zdarzyć, że Twój psiak podchodzi do Ciebie i chętnie podaje łapę. W ten sposób zaczepia Cię, zwraca na siebie uwagę i chce nawiązać kontakt. Jest to gest świadczący o radości przebywania z Tobą.

[product id="994, 1022, 1028"]

Częstym symptomem radości jest angażowanie Cię do zabawy. Każdy w dobrym nastroju ma chęć czasem zaszaleć. Dokładnie tak okazuje to Twój psiak! Podbiega do Ciebie, zaczepia Cię, radośnie biega i skacze chcąc zaangażować Cię w swoje psoty. Niekiedy warto zabrać ze sobą na spacer zabawkę dla psa, aby móc wspólnie cieszyć się tą chwilą. Pamiętaj! Koniecznie daj ponieść się zabawie. Dobry humor psa może zadziałać pozytywnie na Twój nastrój. I na odwrót!

Kto nie lubi się przytulać? Przytulasy to ważny element okazywania szczęścia przez psa. Kiedy Twój pupil nadstawia ucho do głaskania, chce wskoczyć Ci na kolana czy prosi o Twoją uwagę przytulając się do Ciebie to najprostszy sposób na wyrażenie szczęcia.

A może Twój psiak przybiega na przywitanie, kiedy wracasz do domu?  Kto nie uwielbia tego widoku po ciężkim dniu pracy? Wracasz, a Twój pies przybiega jakby nie widział Cię latami. To nie tylko objaw tęsknoty, ale również szczęścia. Widzisz jak ważny jesteś dla swojego pupila!

Codzienny spacer z psem to świetna okazja, aby znaleźć odpowiedź na pytanie jak rozpoznać, czy pies jest szczęśliwy? Tu widać to na pierwszy rzut oka. Jeżeli Twój psiak hasa ochoczo, skacze „od kwiatka do kwiatka”, biega radośnie merdając ogonem, jest rozluźniony to znaczy, że nic więcej, oprócz pełnej michy, do pełni szczęścia nie jest mu potrzebne

Pies często szuka bliskości ze swoim opiekunem. Świadczy to o tym, że czuje się przy nim bezpiecznie i dobrze. Poczucie bezpieczeństwa to bardzo istotna kwestia nie tylko dla ludzi. Jeżeli zostanie zaspokojone, pies czuje się szczęśliwy w swoim domu.

Radosny i szczęśliwy pies ma dużo energii. Warto, abyś angażował swojego pupila zarówno fizycznie, poprzez długie spacery oraz ruch, jak i intelektualnie poprzez angażujące zabawy.  Pomóc Ci mogą w tym zabawki dla psa takie jak aportery, piłki czy też inne, urozmaicą codzienne aktywności. Mowa ciała psa dużo mówi o jego aktualnym stanie ducha. Chcąc wiedzieć, jak czuje się Twój pupil obserwuj go. To najlepszy sposób zrozumienia jego zachowań i poznania jego uczuć.

 

zabawki dla psa

 

Pamiętaj!

Szczęśliwy i radosny pies ma pozytywny wpływ na Ciebie i Twoje otoczenie. Szczęścia chyba nie da się przedawkować, a na pewno warto się nim dzielić. Dbając o swojego psiaka, dbasz również o siebie. A teraz nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci i Twojemu pupilowi- bądźcie szczęśliwi i uśmiechajcie się każdego dnia!

 

szczęśliwy pies

Co sprawia, że pies jest szczęśliwy?

Pamiętaj! Radosny i szczęśliwy pies ma dużo energii. Warto, abyś angażował swojego pupila zarówno fizycznie, poprzez długie spacery oraz ruch, jak i intelektualnie poprzez angażujące zabawy.  Pomóc Ci mogą w tym zabawki dla psa takie jak aportery, piłki czy też inne, urozmaicą codzienne aktywności. Mowa ciała psa dużo mówi o jego aktualnym stanie ducha. Chcąc wiedzieć, jak czuje się Twój pupil obserwuj go. To najlepszy sposób zrozumienia jego zachowań i poznania jego uczuć.

Co trzeba zrobić żeby pies był szczęśliwy? 

Poświęcać mu czas! Często to co jest bezcenne jest najważniejsze. Co istotne, szczęśliwy i radosny pies ma pozytywny wpływ na Ciebie i Twoje otoczenie. Szczęścia chyba nie da się przedawkować, a na pewno warto się nim dzielić. Dbając o swojego psiaka, dbasz również o siebie. A teraz nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci i Twojemu pupilowi- bądźcie szczęśliwi i uśmiechajcie się każdego dnia!

 

Przeczytaj także:

Ile powinien jeść pies?

Dlaczego psy nie mogą jeść czekolady?

Dog Yoga czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym. 

 

 

Iwona Wilczyńska

Iwona Wilczyńska

Doświadczona hodowczyni, członkini FPL i ogromna pasjonatka zwierząt. Od ponad 30 lat związana z AnimalZoone. Wielbicielka kotów, na co dzień prowadząca hodowlę Devon Rex Wilkotki*pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl