Opcje przeglądania
Topowe marki
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Weterynarze apelują o prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej psa. W zawrotnym tempie rośnie ilość psów z problemami stomatologicznymi, z czego przeważająca większość wynika z tworzącego się kamienia nazębnego. Obok regularnych kontroli bardzo ważne jest, aby dbać na co dzień o zęby czworonoga. Psy posiadają naturalny instynkt gryzienia, co pozwala im na systematyczną higienę jamy ustnej. Gryzaki stomatologiczne zapewniają psu regularne czyszczenie zębów poprzez ścierani kamienia nazębnego w trakcie żucia, ale również wnoszą dodatkowa korzyść w postaci zaspokojenie instynktu gryzienia. Podając psu gryzak stomatologiczny w rezultacie dbasz o jego zęby, pies nie niszczy innych rzeczy oraz zachowując naturalny instynkt ma świetną zabawę na dłużą chwilę.

Gryzaki stomatologiczne

Gryzaki dentystyczne dla psa

Gryzaki dentystyczne dla psa, czyli niezbędna rzecz dla każdego pupila

Gryzienie dla psa jest naturalnym instynktem. Pozwala na zabicie nudy równocześnie świetnie sprawdzając się w codziennej higienie jamy ustnej psa. Warto podkreślić, że lekarze weterynarii biją na alarm, ponieważ obok problemów skórnych problemy z uzębieniem to jedno z najpopularniejszych schorzeń z jakimi mamy do czynienia w kontekście psów. Dzieje się tak ponieważ zapominamy o codziennej higienie jamy ustnej czworonoga. Na szczęście z pomocą idą nam naprzeciw gryzaki stomatologiczne. Dzięki kością FarmFood, które są w 100į naturalne, bezpieczne i całkowicie strawne codzienna higiena stomatologiczna psa jest bardzo prosta. Wykorzystując naturalny instynkt gryzienia psy systematycznie czyszczą sobie zęby. Dając psu gryzaki FarmFood zaspokajasz jego potrzebę gryzienia dzięki czemu można być spokojnym o zainteresowanie innymi, domowymi przedmiotami, których Twój pupil mógłby użyć jako gryzak. Sprawia to, że naturalny instynkt psa jest zaspokojony równocześnie utrzymanie higieny jamy ustnej odbywa się naturalnie. Ponadto gryzaki FarmFood zajmą Twojego psiaka na dłużej dzięki czemu nie znudzi się szybko podczas Twojej nieobecności.

Naturalnym gryzakiem dla psa jest również poroże jelenia. Charakteryzuje się ono dużą wytrzymałością przez co świetnie sprawdza się dla dorosłych psów. Warto podkreślić, że dla szczeniaków i seniorów może przysporzyć sporo trudności.

Jak w pielęgnacji zębów pomagają gryzaki dentystyczne?

Dla właścicieli zwierząt domowych gryzaki dentystyczne to sposób, aby zadbać o odpowiednią higienę zębów psa. Z natury psy gryzą przedmioty dla zabawy, z pobudzenia lub stresu. Dostarczając codziennie przysmaki i gryzaki dentystyczne dla psa, dbasz o to, że nie odkłada się płytka nazębna i przy tym pupil ma świetną zabawę!  Warto zaznaczyć, że aż 80% piesków ma problemy stomatologiczne. Najlepszym sposobem jest zapobieganie temu problemu, niż późniejsza walka. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że szczotkowanie zębów nie przypadnie do gustu Twojemu pieskowi, więc przysmaki dentystyczne regularnie podawane kompleksowo zadbają o odpowiedni stan psich zębów. 

Przysmak dentystyczny, czyli dlaczego pielęgnacja psich zębów i odpowiednia higiena jamy ustnej jest istotna

Brak odpowiedniej higieny jamy ustnej może doprowadzić do rozwoju chorób przyzębia, które jest powszechnym problemem u prawie 80% psów. Najbardziej podatnymi osobnikami są małe i psy w podeszłym wieku. W przypadku małych psów problem ten powoduje stłoczenie zębów, które przekłada się na nasilony wzrost płytki bakteryjnej. 

Do chorób przyzębia zalicza się doległości w obrębie jamy ustnej psa, w skład objawów wchodzą: paradentoza, kamień nazębny, zapalenie dziąseł oraz stan zapalny.  Zachowanie odpowiedniej higieny i profilaktyka od najmłodszych lat naszego pieska może zmniejszyć częstotliwość i dotkliwość choroby. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl