Blog kategorie
Bestsellery
Applaws Filet z Tuńczyka 156g

Applaws Filet z Tuńczyka 156g

7,50 zł

Cena regularna: 11,50 zł

Najniższa cena: 11,50 zł
szt.
Applaws Filet z Tuńczyka z Krewetkami 156g

Applaws Filet z Tuńczyka z Krewetkami 156g

7,50 zł

Cena regularna: 11,50 zł

Najniższa cena: 11,50 zł
szt.
Applaws Ryby Oceaniczne 156g

Applaws Ryby Oceaniczne 156g

11,50 zł

szt.
Czego nie może jeść pies?
Czego nie może jeść pies?

Czego nie może jeść pies?

 

Czy wiecie co łączy wyżej wymienione substancje? Wszystkie są toksyczne dla psów i już mała ilośc może spowodować poważne problemy zdrowotne. Dziś na tapetę weźmiemy tylko kilka substancji, których Wasz pupil nie może jeść.

 

Teobromina

 
Organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w ziarnach kakao. Dawka śmiertelna to 90-250 mg/kg m.c. 100g czekolady mlecznej zawiera 220 mg teobrominy, a 100g gorzkiej czekolady może zawierać nawet 1500 mg trucizny. 
 
Objawy zatrucia: 
-wymioty
-biegunka
-pobudzenie
-drgawki
-przyspieszony oddech
-osłabienie 
Objawy występują zazwyczaj w ciągu 24 godzin, jednak najczęściej pojawiają się już po 4 godzinach od spożycia teobrominy.
Jeżeli od spożycia czekolady, lub innego produktu z teobrominą, nie minęło więcej niż 2 godziny można wywołać wymioty. 
 

[product id="1057, 33, 1099"]

 

Persin

 

Grzybobojcza toksyna obecna w awokado. Najczęściej powoduje martwicę mięśnia sercowego. Według najnowszych badań psy są na nią wysoce odporne, jednak odnotowano przypadki uszkodzenia mięśnia sercowego. W awokado, oprócz toksycznego persinu, szkodliwa może być duża pestka. Połknięcie jej przez zwierzaka może spowodować niedrożność układu pokarmowego. 
 
Objawy zatrucia: 
-letarg
-niewydolność oddechowa
-kaszel
-sinica 
 
 
pies je przysmaki z ręki

Sprawdź karmy dla labradora w naszym sklepie!

Dwusiarczek allilu

 

Znajdziemy go między innymi w cebuli i czosnku. To substancja, przez która płaczemy podczas krojenia cebuli. Dla psa ważącego 20kg trujące będzie skonsumowanie 100g cebuli. Dwusiarczek allilu niszczy hemoglobinę, co może prowadzić do anemi. 
 
Objawy zatrucia cebulą:
-biegunka
-wymioty
-apatia
-brak apetytu
-osłabienie
 
Objawy zatrucia czosnkiem: 
-biegunka
-wymioty
-nudności
-wstrząs
 
Po zjedzeniu dawki większej niż 0,5% masy ciała zwierzęcia może dojść do uszkodzenia wątroby i nerek. Do 2 godzin od zjedzenia cebuli należy wywołać wymioty. Po tym czasie wywoływanie wymiotów może pogorszyć stan zwierzecia.
 

Ksylitol

 
Zawarty w wielu owocach i warzywach naturalny alkohol cukrowy. Dodawany jest również do gum do żucia, lub pasty do zębów. 
Spożycie 0.1g/kg m.c. psa moze spowodować hipoglikemię już w ciągu 15 minut! 
Spożycie 0.5g/kg m.c. psa grozi martwicą wątroby, niewydolność wątroby i smierć.
 
Objawy:
-wymioty
-złe samopoczucie
-letarg
-utrata apetytu
-ciemnoczerwone plamy na dziąsłach 
Należy jak najszybciej wywołać wymioty i udać się do lekarza wetwrynarii. 
 
 

Czy pies może jeść rodzynki?

 

Nie! Toksyczna dawka to zaledwie 11g/kg m.c. psa. Przy okazji rodzynek pada często pytanie czy pies może jeść winogrona? Tu również odpowiedź brzmi nie. Są one nieco mniej toksyczne niż rodzynki bo dawka to 30g/kg m.c. psa. jednak równie niebezpieczne.
Niestety, na dzień dzisiejszy, nie wiadomo która substancja jest dla psów toksyczna. Do 72h po spożyciu rodzynek lub winogron pojawia się bezmocz, co świadczy o niewydolności nerek.
 
Objawy:
-wymioty
-biegunka
-bolesny brzuch
-odwodnienie
-letarg
Należy wywołać wymioty i udać się do lekarza weterynarii. Jeżeli jesteście pewni, ze Wasz pies zjadł rodzynki lub winogrona do 2 godzin należy podać węgiel aktywny, którego zadaniem będzie związanie pozostałości toksyn. 
 
 
przysmaki dla psa

 

Mykotoksyny

 

Zawarte w orzechach, mogą powodować biegunki oraz drgawki. Znajdziemy je między innymi w orzechach Makadamia, a pośród orzechów to właśnie one są najbardziej niebezpieczne dla czworonogów. 
Dawka toksyczna to 2,5- 63 g/kg m.c. zwierzęcia. 
 
Objawy:
-drgawki
-przyspieszone bicie serca
-wymioty
-biegunka
-osłabienie 
 
Nawet jeżeli Wasz pies spożył dawkę niezagrażającą życiu, warto udać się do lekarza, by oszczędzić psu nieprzyjemności związanych z ostrą biegunką i wymiotami. Zabezpieczajcie produkty nieprzeznaczone dla psiaków i nie pozostawiajcie przekąsek na wysokości pyska. 
 
Podsumowując, czego psy nie mogą jeść? Czekolady, cebuli, czosnku, awokado, ksylitolu, rodzynek i winogron oraz orzechów makadamia i innych zawierających mykotoksyny.
 
Bez obaw! W naszym sklepie znajdziecie świetne przysmaki i gryzaki, które są bezpieczne i pomogą utrzymać pupila w doskonałej formie. 
 
 
Przeczytaj także:
 
 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl