Blog kategorie
Bestsellery
Applaws Filet z Tuńczyka 156g

Applaws Filet z Tuńczyka 156g

11,50 zł

szt.
Applaws Ryby Oceaniczne 156g

Applaws Ryby Oceaniczne 156g

11,50 zł

szt.
Brit Care Cat Grain-Free Sterilized Sensitive 400g

Brit Care Cat Grain-Free Sterilized Sensitive 400g

10,99 zł

Cena regularna: 15,99 zł

Najniższa cena: 10,99 zł
szt.
Dog Yoga czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
Dog Yoga czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Dog Yoga-  co to takiego?

 

Aby ją uprawiać nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia. Oczywiście jeżeli wcześniej uprawialiście jogę będzie Wam znacznie łatwiej, jednak Dog Yoga sprawdzi się również w wersji dla początkujących. Orientując się choć trochę w tematyce jogi szybko można się zorientować, że poszczególne asany bardzo często zainspirowane są zwierzętami. Choćby powszechnie znany „pies z głową w dół” czy „pies z głową w górę”. Spokojne i powolne przechodzenie z pozycji do pozycji pozwala na wyciszenie i wpływa pozytywnie zarówno na opiekuna jak i samego psiaka.

[product id="832, 1029, 1012"]

Skąd się wzięła psia joga?

 

Sizu Teitelman to amerykańska instruktorka jogi i pomysłodawczyni tej koncepcji. Wpadła na nią przyprowadzając na zajęcia swoje psy. Od 20 lat zdobywa duże doświadczenie w tej materii. Przez ten przeszkoliła z zakresu Dog Yogi wielu instruktorów i rozpowszechniła tą metodę. Należy podkreślić, że w samej jodze z psem nie chodzi o to, aby wykonywał on skomplikowane asany, co prawdemówiąc nie jest nawet możliwe, a o obecność czworonoga. Zaobserwowano, że takowa ma pozytywny wpływ zarówno na opiekuna jak i na samego psiaka. 

 

zabawki dla psa

Zobacz również myszki dla kota w naszym sklepie!

 

Jak więc ćwiczyć z psem?

 

Nie od razu każdemu przyjdzie to z łatwością, ale nieduża dawka kreatywności i trochę większa porcja cierpliwości pozwoli na stworzenie idealnego duetu. Niekiedy psy obserwują swoich właścicieli same próbują odtworzyć pozycje opiekuna, zwłaszcza jeżeli ten wykonuje akurat pozycje zbliżone do naturalnych psich ruchów jak wspomniany wcześniej choćby pies z głową w dół. Czworonóg wysuwa do przodu łapki i kładzie się równocześnie stojąc na tylnych łapach z ogonem podniesionym do góry. Jesteśmy przekonani, że czytając ten fragment właśnie wyobrażacie sobie swoje psiaki w tej pozycji;) Pochwała dla pupila będzie niezłą motywacją! Możesz również użyć ulubionych przysmaków, aby dodać jeszcze większej motywacji. Pamiętajcie, jednak, że w tym wszystkich chodzi o relaks zarówno dla Wasz jak i czworonoga. Pies musi czuć się przede wszystkim bezpiecznie i każdy wykonywany przez niego asana powinien właśnie taki być. Czas Waszej medytacji to czas relaksu psiaka. Kiedy leżycie, a pupil przychodzi kładąc się obok Wasze energie się wzajemnie przenikają. Pies odczuwa bliskość swojego opiekuna co daje mu poczucie rozluźnienia i ogromnej radości.

Warto podkreślić, że nie każdy pies, zwłaszcza ten młody, będzie chętny do uczestniczenia w zajęciach. Dodatkowo może rozpraszać Was wasz pupil, a nawet próbować przeszkodzić. W tej sytuacji najlepiej nie zwracać na niego uwagi. Po chwili zaciekawienia znudzi się Waszym widokiem. Jeżeli dalej nie daje za wygraną warto przekierować jego uwagę na coś innego podając mu gryzak lub ulubioną zabawkę.

 

pies ćwiczy jogę ze swoją panią

 

Kilka wskazówek.

 

Rozpoczynając przygodę z Dog Yogą nie nastawiaj się, że pies wykona od razu asany. Dobrze, aby pupil znał komendy takie jak: siad, zostań, leżeć czy zostaw. Będzie Wam wówczas łatwiej z nim pracować. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w treserki używane dotychczas przy treningu. Ponadto pamiętajmy, że nie każdy pies będzie chciał uczestniczyć w zajęciach. Podobnie jak u ludzi joga nie jest dla każdego. Pies zawsze może stać się obserwatorem naszych ćwiczeń i dołączyć podczas medytacji. Pozwólcie mu wybrać, czy stanie się aktywnym joginem czy biernym obserwatorem Waszych jogowych poczynań. Na sam koniec warto podkreślić, że jeżeli Dog Yoga wykonywana jest w luźnej i przyjaznej atmosferze może dać psu wymierne korzyści. Te lękliwe potrafią stać się spokojniejsze, a agresywne bardziej łagodne i zrelaksowane.

 

Przeczytaj także:

Jak rozpoznać, że Twój pies jest szczęśliwy?

Jak nauczyć psa załatwiać się na mate?

Żółta wstążka dla psa. Yellow Dog Protect- co oznacza?

Cieczka u psa. Jak wygląda i jak sobie z nią radzić?

 

 

 

Iwona Wilczyńska

Iwona Wilczyńska

Doświadczona hodowczyni, członkini FPL i ogromna pasjonatka zwierząt. Od ponad 30 lat związana z AnimalZoone. Wielbicielka kotów, na co dzień prowadząca hodowlę Devon Rex Wilkotki*pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl