• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Obroże dla Psa Ledowe, Ozdobne

     Obroże to akcesoria dla psa, które jako pierwsze powinniśmy zakupić. Obroża dla psa idealnie sprawdzi się podczas spacerów. Szelki natomiast to lepszy wybór podczas treningów, biegów czy dłuższych wypraw. Dają możliwość większej kontroli psa. Zarówno do obroży jak i do szelek można przypiąć smycz.

      

     Kupując obroże lub szelki ważne jest, aby dobrze wybrać rozmiar. Zbyt duże mogą doprowadzić do ucieczki psa i braku kontroli nad nim. Zbyt małe natomiast będą powodować dyskomfort naszego pupila. Zarówno obroże jak i szelki oraz smycze są wykonane z różnych materiałów takich jak skóra, taśma, tworzywo, linka lub łańcuszek. Mogą posiadać elementy odblaskowe co świetnie sprawdza się przy wieczornych spacerach zapewniając bezpieczeństwo zarówno psiaka jak i właściciela. Obroże i szelki wyposażone są w zapięcie typu klips, zacisk lub sprzączka. Smycze natomiast posiadają karabińczyk, którym przypinamy je do obroży lub szelek. Pamiętaj! Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy pies wyprowadzany na zewnątrz powinien być zapięty na smyczy.

     Filtry
     15
     Items
     of
     4
     Obrazek Obroża dla Psa 1,6x30-45cm
     Obrazek Obroża dla Psa 1,9x35-50cm
     Obrazek Obroża dla Psa 1x20-31cm
     Obrazek Obroża dla Psa 2,5x40-55cm

     Obroża czy szelki dla psa, oto jest pytanie?

     To, że smycz dla psa jest czymś obowiązkowym w codziennym funkcjonowaniu z czworonogiem każdy dobrze wie. Często jednak pada pytanie co lepiej się sprawdzi na spacerach obroża czy szelki? Jakie są zalety i wady obroży dla psa, a jakie szelek?

     Warto podkreślić, że oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Co więcej dobrze sprawdzają się w różnych sytuacjach. Najważniejsze, aby zarówno obroża jak i szelki były odpowiednio dobrane do konkretnego psiaka. Za małe i zbyt ciasno zapięte będą niewygodne w użytkowaniu, a pies będzie odczuwał dyskomfort. Zbyt duże mogą spowodować zerwanie się psa i w konsekwencji czego zaginięcie lub przynajmniej pogoń za uciekającym czworonogiem. Dobrze dobrane szelki lub obroża to gwarancja bezpieczeństwa i wygodny. Pamiętaj, aby posiadając szczeniaka sprawdzać regularnie czy nie są one już zbyt ciasne i nie wymagają wymiany na większe.

     Istotną kwestią w wyborze pomiędzy obrożą, a szelkami dla psa jest to, aby pamiętać, że to my jako opiekunowie wyprowadzamy psa na spacer, a nie pies nas. Tym, które są niezdyscyplinowane i ciągną właściciela zdecydowanie poleca się szelki. Obroża dla psa w tym wypadku może się nie sprawdzić, ponieważ pies może się w niej dusić, a nawet w skrajnych przypadkach, może dojść do uszkodzenia krtani. Pamiętaj jednak, że to nie obroża dla psa jest winna, a to, że nasz pupil nie potrafi jeszcze w niej spacerować. Daje ona jednak większą kontrolę nad czworonogiem i lepiej sprawdzi się dla psów bardziej temperamentnych.

     Jeżeli chcesz, aby Twój pies była aktywny raz z Tobą wówczas lepszym wyborem będą szelki. Wygodnie będziecie mogli wspólnie uprawiać sporty takie jak jogging, jazda na rowerze i długie wędrówki. Szelki dla psa szczególnie dobrze sprawdzą się u psów zaprzęgowych takich jak np. Husky, które potrzebują dużo ruchu. Warto podkreślić, że zarówno do obroży jak do szelek można przypiąć dowolną smycz dla psa.

     back to top
     Filtry