Krople Advantix Spot-on (100 mg + 500 mg)/ 1 ml na pchły i kleszcze dla psa o masie ciała do 4-10 kg
Skład:
1 pipeta 1,0 ml zawiera: Imidakloprid 100 mg, permetryna 500 mg
Wskazania lecznicze:
Zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów, a także odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.).
Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy przez cztery tygodnie. Kleszcze są odstraszane oraz/lub zabijane, przez co ogranicza się ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np. boreliozy, riketsjozy, ehrlichiozy). Kleszcze umiejscowione na psie w momencie zastosowania preparatu zostaną zabite, ale pomimo to pozostaną wczepione i będą widoczne.
Pchły na psie giną w ciągu jednego dnia od rozpoczęcia leczenia. Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji pcheł przez cztery tygodnie. Produkt może być stosowany jako element złożonego leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).
Jednorazowe leczenie zapewnia widoczne działanie odstraszające wobec meszek i komarów w ciągu czterech tygodni, zmniejszając przez to ryzyko wystąpienia chorób przez nie przenoszonych (np. leiszmaniozy).
Przeciwwskazania:
Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów.
Działania niepożądane:
O wystąpieniu działań niepożądanych po podaniu tego produktu lub zaobserwowaniu jakichkolwiek niepożądanych objawów niewymienionych w ulotce (w tym również objawów u człowieka na skutek kontaktu z lekiem), należy powiadomić właściwego lekarza weterynarii, podmiot odpowiedzialny lub Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Wydziału Produktów Leczniczych Wterynaryjnych.
W rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.
W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić zmiany w zachowaniu zwierząt (zdenerwowanie, niepokój ruchowy, skowytanie lub tarzanie się), objawy żołądkowo-jelitowe (wymioty, biegunka, nadmierne ślinienie się, zmniejszony apetyt) i objawy neurologiczne takie jak chwiejny ruch i drgawki u psów wrażliwych na permetrynę. Te objawy zwykle są przemijające i same ustępują.
Sposób podania:
Wyłącznie na skórę.
Należy wyjąć jedną pipetę z opakowania. Trzymając pipetę w pozycji pionowej, końcówką do góry, przekręcić i zdjąć końcówkę. Odwrócić końcówkę i umieścićdrugim końcem na pipecie (zamknięcie zabezpieczające przed dostępem dzieci). Przekręcić końcówkę, aby przebić zamknięcie, po czym zdjąć końcówkę z pipety.
U stojącego psa rozsunąć sierść pomiędzy łopatkami, tak, aby widoczna była goła skóra. Przytknąć koniec pipety do skóry i kilkukrotnie, mocno ją ścisnąć, w celu wyciśnięcia zawartości bezpośrednio na skórę.
W przypadku pipet o pojemności 2,5 ml i 4,0 ml ich zawartość należy podać w równych częściach w cztery miejsca wzdłuż linii grzbietowej, od łopatek do nasady ogona. Nie należy nanosić zbyt dużej ilości roztworu w jedno miejsce, gdyż jej część może spłynąć ze zwierzęcia.
Okres trwałości produktu po otwarciu torebki foliowej: 2 lata (wszystkie pipety należy zużyć w ciągu 2 lat od otwarcia torebki foliowej lub przed upływem okresu ważności podanym na pipecie, jeśli upływa on wcześniej).
Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat.
Należy dopilnować, aby produkt został podany we właściwy sposób, zgodnie z opisem wcześniej. W szczególności należy nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa.
Preparat zachowuje skuteczność po zmoczeniu sierści zwierzęcia. Jednakże w przypadku częstego kontaktu z wodą, konieczne może być ponowne naniesienie preparatu, w zależności od obecności ektopasożytów w otoczeniu zwierzęcia. W takim przypadku nie należy stosować preparatu częściej, niż raz na tydzień.
W przypadku zaistnienia konieczności umycia psa szamponem, zaleca się uczynić to przed naniesieniem preparatu lub przynajmniej tydzień po jego zastosowaniu, w celu uniknięcia konieczności powtarzania zabiegu.
W sytuacji przypadkowego rozlania na skórze, należy natychmiast zmyć preparat wodą i mydłem.
Osoby, u których wiadomo, że posiadają wrażliwą skórę, mogą być szczególnie wrażliwe na produkt.
W sytuacji przypadkowego dostania się preparatu do oczu, należy obficie przepłukać je wodą. Jeśli podrażnienie skóry lub oczu utrzymuje się, lub jeśli preparat został przypadkowo połknięty, należy zasięgnąć pomocy medycznej oraz pokazać lekarzowi ulotkę.
Można stosować w czasie ciąży i laktacji.
Przy podaniu dawek pięciokrotnie wyższych od terapeutycznych, raz na tydzień przez cztery kolejne tygodnie nie zaobserwowano żadnych niepożądanych objawów klinicznych.
Zatrucie na skutek nieumyślnego połknięcia w przypadku psów jest mało prawdopodobne. W przypadku jego wystąpienia, postępowanie powinno być objawowe i prowadzone przez lekarza weterynarii. Nie jest znana specyficzna odtrutka. Po przypadkowym połknięciu mogą wystąpić objawy neurologiczne, takie jak drżenie i osowiałość.
Preparat zapewnia skuteczną ochronę przed kleszczami, komarami oraz pchłami szczególnie dla psów, które lubią kąpiele, ale nie przepadają za obrożami, które trzeba nosić non-stop. Advantix odstrasza i/lub zabija kleszcze, pchły i komary oraz muchówki (potocznie zwane meszkami). Dzięki działaniu odstraszającemu nie dopuszcza do wczepienia się kleszczy w skórę psa i zmniejsza ryzyko
zarażenia groźnymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze.
Pamiętaj, abyś podawał Advantix co miesiąc, bo tylko wtedy skutecznie go chronisz. Po aplikacji preparatu pies może się kąpać (zalecany czas to 48h od zaaplikowania Advantix), jednak nadmierne korzystanie z wody (codzienna kąpiel) może zmniejszyć skuteczność preparatu. Wówczas trzeba aplikować Advantix częściej niż co 4 tygodnie.
Opakowanie - 4 x 1 ml
1 ml przejrzystego żółtawo-brązowawego, oleistego roztworu.
Podmiot odpowiedzialny:
W celu uzyskania informacji na temat niniejszego produktu leczniczego weterynaryjnego, należy kontaktoewać się z lokalnym przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego.
Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158,
02-326 Warszawa
Tel. kontaktowy 801 80 20 60
Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi. Zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)