• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Szczotki dla Psa, Grzebienie

     Czesanie psa to zabieg, który warto wykonywać regularnie co pozwoli na uniknięcie kołtunów i problemów z rozczesywaniem. Szczotka dla psa pozwoli również na utrzymanie sierści czworonoga w dobrej kondycji, a co za tym idzie będzie ona wyglądać na lśniącą i zdrową. Dodatkowo regularne czesanie psa zmniejsza proces linienia, dzięki czemu oprócz zadowolonego pupila, mamy znacznie mniej sprzątania.
     Zbieg ten ma również korzystny wpływ na samego czworonoga, który dzięki regularności usuwaniu martwego naskórka oraz podszerstka zauważalnie mniej się drapie co przekłada się na niewątpliwy komfort naszego psiaka.

      

     Akcesoria do pielęgnacji sierści podobnie jak szampony powinniśmy wybierać w zależności od rodzaju sierści pupila. W sklepie zoologicznym online AnimalZoone znajdziesz nie tylko szczotki i grzebienie, ale także trymety, furminatory, zgrzebła oraz rękawiczki. Wszystkie te akcesoria pomogą w codziennej pielęgnacji sierści psiaka i odpowiednio dobrane ułatwią ten zabieg. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

     Filtry
     15
     Items
     of
     17
     Obrazek Miękka Szczotka Dwustronna dla Zwierząt TRIXIE 10x18cm
     Miękka szczotka dwustronna dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Z jednej strony pokryta jest nylonowym, miękkim włosiem, z drugiej zaś drucikami zakończonymi kulką. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Druciana Szczotka dla Zwierząt TRIXIE 10x18cm
     Druciana szczotka dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Pokryta jest miękkimi drucikami zakończonymi kulką. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Grzebień Odkłaczający dla Zwierząt TRIXIE 18cm
     Grzebień odkłaczający dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Dzięki obrotowym ząbkom rozczesywanie jest znacznie łatwiejsze.
     Obrazek Grzebień Odkłaczający dla Zwierząt TRIXIE 13cm
     Grzebień odkłaczający dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Dzięki obrotowym ząbkom rozczesywanie jest znacznie łatwiejsze.
     Obrazek Grzebień Dwustronny TRIXIE 17cm
     Grzebień dwustronny dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Z jednej strony ma szeroko rozstawione zęby, z drugiej natomiast wąsko. Jest to uniwersalne narzędzie do codziennej pielęgnacji zwierząt.
     Obrazek Grzebień o Średniej Gęstości TRIXIE 18cm
     Grzebień o średniej gęstości dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Miękka Szczotka Dwustronna dla Zwierząt TRIXIE 2359 6x13cm
     Miękka szczotka dwustronna dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Z jednej strony pokryta jest nylonowym, miękkim włosiem, z drugiej zaś drucikami. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Druciana Szczotka dla Zwierząt TRIXIE 6x16cm
     Druciana szczotka dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Pokryta jest miękkimi drucikami zakończonymi kulką. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Szczotka z Gumy TRIXIE 8x13cm
     Szczotka z gumy z włosia ze stali nierdzewnej z plastikowymi końcówkami. Idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Wygodna w użyciu- nakładana na rękę- czesanie imituje głaskanie pupila.
     Obrazek Miękka Szczotka Dwustronna dla Zwierząt TRIXIE 7x16cm
     Miękka szczotka dwustronna dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Z jednej strony pokryta jest nylonowym, miękkim włosiem, z drugiej zaś stalowymi drucikami.
     Obrazek Szczotka Gumowa dla Zwierząt Domowych
     Gumowa szczotka pozwala usunąć martwy włos Twojego Pupila
     Obrazek Grzebień dla psa i kota
     Grzebień do pielęgnacji sierści psa i kota
     Obrazek Grzebień Dwustronny dla Psa i Kota
     Grzebień dwustronny do rozczesywania sierści psa i kota 18.5 cm
     Obrazek Druciana Szczotka dla Psa i Kota
     Druciana szczotka dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Pokryta jest miękkimi drucikami . Wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Druciana Szczotka dla Psa i Kota 9x12cm
     Druciana szczotka dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Pokryta jest miękkimi drucikami zakończonymi kulką. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.

     Szczotka dla psa wróg czy przyjaciel?

     Dla niektórych psiaków czesanie to czysta przyjemność. Inne natomiast na widok szczotki uciekają, a sam proces pielęgnacji sierści jest udręką zarówno dla czworonoga jak i dla właściciela. Należy jednak podkreślić, że regularna pielęgnacja poprzez zabieg czesania to gwarancja zdrowej, pięknej i lśniącej sierści. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje na temat jaką szczotkę do czesania wybrać, jak często czesać psa i po co w ogóle to robić.

     Czesanie psa, dlaczego jest tak istotne?

     Na samym początku należy podkreślić, że to jakich zabiegów pielęgnacyjnych będzie wymagał nasz pies jest w dużej mierze zależne od rodzaju sierści. Przykładowo psy długowłose oraz rasy posiadające włos wymagają codziennego czesania. Psy krótkowłose natomiast powinno się czesać 1-2 razy w tygodniu.

     Czesanie psa jest bardzo istotne pod kątem zachowania należytej higieny nie tylko sierści, ale przede wszystkim skóry. Zabieg ten pozwala na usunięcie kurzu, brudu, pozostałości po spacerze, a także zmniejsza znacznie przykry zapach psiaka oraz poprawia ukrwienie skóry dzięki masażowi szczotką. Co więcej, używając regularnie szczotki do wyczesywania psa pomoże ona w usuwaniu martwego naskórka, a dodatkowo szybko zorientujesz się, gdyby pojawiły się jakieś nieprawidłowości- pasożyty skóry takie jak pchły czy kleszcze oraz choroby skóry.

     Dużą zaletą regularnego czesania jest również usuwanie martwego włosia. Poświęcając czas na wyczesywanie psiaka oszczędzasz go na odkurzaniu. Sierść osiada na szczotce, a nie „lata” po mieszkaniu. Warto również wyczesać psa przed kąpielą, ponieważ działanie kosmetyków jest wówczas efektywniejsze, a sam zabieg rozczesywania po powinien być łatwiejszy.

     Jak szczotkować psa?

     Chcąc, aby zabieg czesania był przyjemny spędzaniem czasu z czworonożnym pupilem powinniśmy przyzwyczajać go do tego od samego początku. Przynosząc do domu szczeniaka w pierwszych dniach pobytu u nas należy rozpocząć oswajanie go ze szczotką tak aby z czasem przyzwyczaił się do regularnego czesania. Jako pierwszą szczotkę dla psa powinniśmy wybrać tą z miękkim włosiem. Z pewnością na początku psiak będzie chciał się nią bawić, ale oswojony, zapoznany z narzędziem szybko zapamięta do czego ono służy.

     Jaka szczotka dla psa będzie odpowiednia dla Twojego pupila?

     Wybór szczotki dla psa jest uzależniony od typu sierści czy też włosa jakie posiada Twój czworonożny przyjaciel, a także od jego wielkości. Trudno wyobrazić sobie czesanie Yorka szczotką takich samych rozmiarów jak np. Berneńskiego Psa Pasterskiego. Najważniejszym aspektem jest jednak bezpieczeństwo psiaka. Wybierając dla niego narzędzie pielęgnacji powinno być ono przeznaczone specjalnie dla zwierząt. Wyróżniamy kilka rodzajów szczotek, grzebieni i innych w zależności od naszych potrzeb.

     Po pierwsze szczotki druciane. Są one przeznaczone głównie do rozczesywania włosów, dlatego też świetnie sprawdzą się u ras, które właśnie charakteryzują się posiadaniem włosia. Można je stosować np. u Yorków, Shin Tzu czy Maltańczyków. Szczotki te jednak nie nadają się do rozczesywania kołtunów, a jedynie sprawdzą się w profilaktyce ich powstawania.

     Na drugi rzut idzie szczotka pudlówka. W przeciwieństwie do drucianej idealnie nadaje się do rozczesywania kołtunów. Charakteryzuje się ona zagiętymi drucikami, czasem zakończonymi kulką. 

     Kolejna szczotka to ta posiadająca naturalne lub sztuczne włosie. Świetnie sprawdzi się u szczeniaka jako pierwsza szczotka. Nie jest jednak przystosowana do rozczesywania. Powinno się jej używać na koniec zabiegu pielęgnacji by nadać sierści niepowtarzalny połysk.

     Połączniem szczotki z włosia i plastikowych drucików powinno się czesać psy, u których wyczesywanie podszerstka nie jest pożądane. Można je stosować u psów takich ras jak np. Owczarek Szatlandzki czy też Border Collie.

     Kolejne pomocne w codziennej pielęgnacji narzędzie to grzebień. Można go spotkać w dwóch wersjach. Duży- posiada szeroko rozstawione ząbki, dlatego też doskonale sprawdzi się u psów z tendencjami do kołtunienia się, a które posiadają duży podszerstek jak w szczególności owczarki niemieckie. Mały natomiast ma gęsto rozstawione ząbki i może przydać się np. do czesania okolic uszu i głowy.

     Ciekawym rozwiązaniem jest są gumowe rękawice lub zgrzebła zakładane na rękę. Do idealny sposób na pozbycie się martwej sierści. Sprawdzi się u psów wszystkich ras posiadających krótką sierść jak np. labrador.

     Twarde, metalowe ząbki zgrzebła świetnie sprawdzą się u psiaków rasy Husky i innych o podobnej sierści, ponieważ potrafią bardzo dobrze poradzić sobie z ich gatunkiem sierści.

     Na koniec Furminator. Obowiązkowe narzędzie dla psów z obfitym podszerstkiem. Dzięki Furminatorowi w krótkim czasie usuniesz martwy podszerstek w bezpieczny i efektywny sposób dla Twojego pupila.

     back to top
     Filtry