• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Szczotka dla Kota, Grzebień

     Czesanie kociaka to zabieg, który warto wykonywać regularnie co pozwoli na uniknięcie kołtunów i problemów z rozczesywaniem szczególnie u ras długowłosych. Pozwoli również na utrzymanie sierści czworonoga w dobrej kondycji, a co za tym idzie będzie ona wyglądać na lśniącą i zdrową. Dodatkowo regularne czesanie kota zmniejsza proces linienia, dzięki czemu oprócz zadowolonego pupila, mamy znacznie mniej sprzątania. Zbieg ten ma również korzystny wpływ na samego czworonoga, który dzięki regularności usuwaniu martwego naskórka oraz podszerstka zauważalnie mniej się drapie co przekłada się na niewątpliwy komfort naszego kota oraz mniejsze ryzyko wstąpienia bezoaru z sierści.

      

     Akcesoria do pielęgnacji sierści podobnie jak szampony powinniśmy wybierać w zależności od rodzaju sierści pupila. W sklepie zoologicznym online AnimalZoone znajdziesz nie tylko szczotki i grzebienie, ale także trymety, furminatory, zgrzebła oraz rękawiczki. Wszystkie te akcesoria pomogą w codziennej pielęgnacji sierści kociaka i odpowiednio dobrane ułatwią ten zabieg. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

     Filtry
     15
     Items
     of
     15
     Obrazek Miękka Szczotka Dwustronna dla Zwierząt TRIXIE 10x18cm
     Miękka szczotka dwustronna dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Z jednej strony pokryta jest nylonowym, miękkim włosiem, z drugiej zaś drucikami zakończonymi kulką. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Druciana Szczotka dla Zwierząt TRIXIE 10x18cm
     Druciana szczotka dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Pokryta jest miękkimi drucikami zakończonymi kulką. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Grzebień Odkłaczający dla Zwierząt TRIXIE 18cm
     Grzebień odkłaczający dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Dzięki obrotowym ząbkom rozczesywanie jest znacznie łatwiejsze.
     Obrazek Grzebień Odkłaczający dla Zwierząt TRIXIE 13cm
     Grzebień odkłaczający dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Dzięki obrotowym ząbkom rozczesywanie jest znacznie łatwiejsze.
     Obrazek Grzebień Dwustronny TRIXIE 17cm
     Grzebień dwustronny dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Z jednej strony ma szeroko rozstawione zęby, z drugiej natomiast wąsko. Jest to uniwersalne narzędzie do codziennej pielęgnacji zwierząt.
     Obrazek Grzebień o Średniej Gęstości TRIXIE 18cm
     Grzebień o średniej gęstości dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Druciana Szczotka dla Zwierząt TRIXIE 6x16cm
     Druciana szczotka dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Pokryta jest miękkimi drucikami zakończonymi kulką. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Szczotka z Gumy TRIXIE 8x13cm
     Szczotka z gumy z włosia ze stali nierdzewnej z plastikowymi końcówkami. Idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Wygodna w użyciu- nakładana na rękę- czesanie imituje głaskanie pupila.
     Obrazek Miękka Szczotka dla Kota TRIXIE 7x16cm
     Druciana szczotka dla kota idealnie nadaje się dla kotów krótkowłosych. Pokryta jest miękkimi drucikami zakończonymi kulką, które świetnie sprawdzają się dla zwierząt nielubiących się czesać.
     Obrazek Miękka Szczotka Dwustronna dla Zwierząt TRIXIE 7x16cm
     Miękka szczotka dwustronna dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Z jednej strony pokryta jest nylonowym, miękkim włosiem, z drugiej zaś stalowymi drucikami.
     Obrazek Szczotka Gumowa dla Zwierząt Domowych
     Gumowa szczotka pozwala usunąć martwy włos Twojego Pupila
     Obrazek Grzebień dla psa i kota
     Grzebień do pielęgnacji sierści psa i kota
     Obrazek Grzebień Dwustronny dla Psa i Kota
     Grzebień dwustronny do rozczesywania sierści psa i kota 18.5 cm
     Obrazek Druciana Szczotka dla Psa i Kota
     Druciana szczotka dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Pokryta jest miękkimi drucikami . Wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.
     Obrazek Druciana Szczotka dla Psa i Kota 9x12cm
     Druciana szczotka dla zwierząt idealnie nadaje się do różnego rodzaju sierści zarówno dla psa jak i dla kota. Pokryta jest miękkimi drucikami zakończonymi kulką. Drewniana, wyprofilowana rączka zapewnia komfortowe użytkowanie.

     Szczotka dla kota wróg czy przyjaciel?

     Dla niektórych kotów czesanie to czysta przyjemność. Inne natomiast na widok szczotki uciekają, a sam proces pielęgnacji sierści jest udręką zarówno dla mruczka jak i dla właściciela. Należy jednak podkreślić, że regularna pielęgnacja poprzez zabieg czesania to gwarancja zdrowej, pięknej i lśniącej sierści. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje na temat jaką szczotkę do czesania wybrać, jak często czesać kota i po co w ogóle to robić.

     Czesanie kota, dlaczego jest tak istotne?

     Na samym początku należy podkreślić, że to jakich zabiegów pielęgnacyjnych będzie wymagał nasz kot jest w dużej mierze zależne od rodzaju sierści. Przykładowo koty długowłose wymagają codziennego czesania, aby zapobiec powstawania kołtunów i dredów. Koty krótkowłose natomiast powinno się czesać 1-2 razy w tygodniu.

     Czesanie kota jest bardzo istotne pod kątem zachowania należytej higieny nie tylko sierści, ale przede wszystkim skóry. Zabieg ten pozwala na usunięcie kurzu, brudu oraz poprawia ukrwienie skóry dzięki masażowi szczotką. Co więcej, używając regularnie szczotki do wyczesywania kota pomoże ona w usuwaniu martwego naskórka, a dodatkowo szybko zorientujesz się, gdyby pojawiły się jakieś nieprawidłowości- pasożyty skóry takie jak pchły czy kleszcze oraz choroby skóry.

     Dużą zaletą regularnego czesania jest również usuwanie martwego włosia. Poświęcając czas na wyczesywanie kociaka oszczędzasz go na odkurzaniu. Sierść osiada na szczotce, a nie „lata” po mieszkaniu.

     Jak czesać kota?

     Chcąc, aby zabieg czesania był przyjemny spędzaniem czasu z mruczkiem powinniśmy przyzwyczajać go do tego od samego początku. Przynosząc do domu kociaka w pierwszych dniach pobytu u nas należy rozpocząć oswajanie go ze szczotką tak aby z czasem przyzwyczaił się do regularnego czesania. Jako pierwszą szczotkę dla kota powinniśmy wybrać tą z miękkim włosiem. Z pewnością na początku mruczek będzie chciał się nią bawić, ale oswojony, zapoznany z narzędziem szybko zapamięta do czego ono służy.

     Jaka szczotka dla kota będzie odpowiednia dla Twojego pupila?

     Wybór szczotki dla kota jest uzależniony od typu sierści jakie posiada Twój mruczek. Najważniejszym aspektem jest jednak bezpieczeństwo kociaka. Wybierając dla niego narzędzie pielęgnacji powinno być ono przeznaczone specjalnie dla zwierząt. Wyróżniamy kilka rodzajów szczotek, grzebieni i innych w zależności od naszych potrzeb.

     Po pierwsze szczotki druciane. Szczotki te jednak nie nadają się do rozczesywania kołtunów, a jedynie sprawdzą się w profilaktyce ich powstawania.

     Na drugi rzut idzie szczotka pudlówka. W przeciwieństwie do drucianej idealnie nadaje się do rozczesywania kołtunów. Charakteryzuje się ona zagiętymi drucikami, czasem zakończonymi kulką. 

     Kolejna szczotka to ta posiadająca naturalne lub sztuczne włosie. Świetnie sprawdzi się u kociąt jako pierwsza szczotka. Nie jest jednak przystosowana do rozczesywania. Powinno się jej używać na koniec zabiegu pielęgnacji by nadać sierści niepowtarzalny połysk.

     Kolejne pomocne w codziennej pielęgnacji narzędzie to grzebień. Można go spotkać w dwóch wersjach. Duży- posiada szeroko rozstawione ząbki, dlatego też doskonale sprawdzi się u kotów z tendencjami do kołtunienia się, a które posiadają duży podszerstek. Mały natomiast ma gęsto rozstawione ząbki i może przydać się np. do czesania okolic uszu i głowy.

     Ciekawym rozwiązaniem jest są gumowe rękawice lub zgrzebła zakładane na rękę. Do idealny sposób na pozbycie się martwej sierści. Sprawdzi się u kotów wszystkich ras posiadających krótką sierść.

     Twarde, metalowe ząbki zgrzebła świetnie sprawdzą się u kotów rasy Maincoone i innych o podobnej sierści, ponieważ potrafią bardzo dobrze poradzić sobie z ich gatunkiem sierści.

     Na koniec Furminator. Obowiązkowe narzędzie dla kotów z obfitym podszerstkiem. Dzięki Furminatorowi w krótkim czasie usuniesz martwy podszerstek w bezpieczny i efektywny sposób dla Twojego mruczka.

      

     back to top
     Filtry