• Categories
   Brak kategorii spełniających podane kryteria.
   • Manufacturers
    Brak producentów spełniających podane kryteria.
   • Products
    Nie znaleziono produktów pasujących do kryteriów.
     • Blog
      Brak postów na blogu spełniających podane kryteria.

     Karma dla Kotów Wychodzących i Seniorów

     W trosce o Twojego Mruczka w ofercie sklepu zoologicznego online AnimalZoone znajdziesz wszystko to co pozwoli odpowiedzieć na specjalne potrzeby Twojego kociaka. Dlatego też z myślą o kotach wychodzących oraz seniorach powstał dział specjalnie im poświęcony. Karmy dla kotów wychodzących charakteryzuje się stosunkowo wysoką wartością energetyczną, ponieważ koty przebywające na zewnątrz potrzebują dodatkowych wartości odżywczych. Karma dla kotów starszych natomiast zawiera mniej tłuszczu. Dodatkowo bardzo często posiada dodatek glukozaminy i chondroityny, aby zadbać o stawy Twojego mruczka i pomóc utrzymać jego aktywność w starszym wieku.

     Filtry
     15
     Items
     of
     20
     Obrazek Applaws Senior 400g
     Applaws Kurczak z Warzywami - Senior. Posiada Naturalne Ekstrakty + Aktywne Probiotyki. Kompletna karma dla starszych kotów zawiera 80% mięsa!-Bez dodatku zbóż i ziarna.
     Obrazek Applaws Senior 2kg
     67,50 zł
     Applaws Kurczak z Warzywami - Senior. Posiada Naturalne Ekstrakty + Aktywne Probiotyki. Kompletna karma dla starszych kotów zawiera 80% mięsa!-Bez dodatku zbóż i ziarna.
     Obrazek Bozita Outdoor&Active z Łososiem 400g
     Bozita Outdoor & Active z łosiem to pełnowartościowa karma dla dorosłych kotów. Stosunkowo wysoka wartość energetyczna jest szczególnie odpowiednia dla kotów, które przebywają na dworze i potrzebują dodatkowych wartości odżywczych. Mięso łosina charakteryzuje się wysokimi walorami smakowymi, dzięki czemu karma jest odpowiednia nawet dla najbardziej wybrednych kotów. Koty przebywające na dworze są bardziej narażone na problemy ze zdrowiem niż koty przebywające w domu, dlatego też karma ta zawiera owoce dzikiej róży, które są bogate w naturalne antyoksydanty i beta-glukany drożdżowe o właściwościach prozdrowotnych, odpowiednie dla aktywnych kotów. Karma zawiera optymalnie zbilansowany zestaw witamin i minerałów (Ca, P, Mg), jak również taurynę, która jest niezbędna dla Twojego kota.
     Obrazek Acana REGIONALS Pacifica Cat 340g
     ACANA REGIONALS Pacifica to odzwierciedlenie bogactwa ryb, poławianych w zimnych, krystalicznych wodach kanadyjskiej części Pacyfiku. Przepełniona jest świeżymi, regionalnymi kanadyjskimi rybami, które poławiane są w sposób zrównoważony, w okolicach wyspy Vancouver. ACANA Regionals to doskonałe jedzenie dla kotów wszystkich ras, na każdym etapie ich życia. Pamiętaj jednak, że Twój kot, tak jak i Ty, jest wyjątkowy, a jego wymogi żywieniowe zależą od środowiska, wieku i jego aktywności.
     Obrazek Acana REGIONALS Grasslands Cat 340g
     Acana Grasslands dla kotów, zainspirowane regionem Alberty, odzwierciedla nasze regionalne dziedzictwo i zawiera 75% mięsa i jest wyrazem bogatej różnorodności rozległych rancz, prerii i krystalicznych wód zachodniej Kanady. ACANA Regionals to doskonałe jedzenie dla kotów wszystkich ras, na każdym etapie ich życia. Pamiętaj jednak, że Twój kot, tak jak i Ty, jest wyjątkowy, a jego wymogi żywieniowe zależą od środowiska, wieku i jego aktywności
     Obrazek Acana REGIONALS Wild Prairie Cat 340g
     Acana Wild Prairie dla kotów, zainspirowane regionem Alberty, odzwierciedla nasze regionalne dziedzictwo i zawiera 75% mięsa i jest wyrazem bogatej różnorodności rozległych rancz, prerii i krystalicznych wód zachodniej Kanady. Acana Regionals to doskonałe jedzenie dla kotów wszystkich ras, na każdym etapie ich życia. Pamiętaj jednak, że Twój kot, tak jak i Ty, jest wyjątkowy, a jego wymogi żywieniowe zależą od środowiska, wieku i jego aktywności.
     Obrazek ORIJEN Cat & Kitten 340g
     KOCIĘTA I DOROSŁE KOTY SĄ ZBUDOWANE JAK ICH PRZODKOWIE, MAJĄ BIOLOGICZNE ZAPOTRZEBOWANIE NA DIETĘ BOGATĄ W RÓŻNORODNE BIAŁKO ZWIERZĘCE. Jedzenie ORIJEN jest bogate w odżywcze białko (40%) i ma ograniczoną ilość węglowodanów (19%). Odżywia koty i kocięta zgodnie z ich ewolucyjnym i biologicznym przystosowaniem.
     Obrazek ORIJEN Cat & Kitten 5,4kg
     KOCIĘTA I DOROSŁE KOTY SĄ ZBUDOWANE JAK ICH PRZODKOWIE, MAJĄ BIOLOGICZNE ZAPOTRZEBOWANIE NA DIETĘ BOGATĄ W RÓŻNORODNE BIAŁKO ZWIERZĘCE. Jedzenie ORIJEN jest bogate w odżywcze białko (40%) i ma ograniczoną ilość węglowodanów (19%). Odżywia koty i kocięta zgodnie z ich ewolucyjnym i biologicznym przystosowaniem.
     Obrazek ORIJEN Six Fish Cat 340g
     BIOLOGICZNIE ODPOWIEDNIE JEDZENIE DLA KOTÓW W KAŻDYM WIEKU ŚWIEŻE SARDYNKI, MORSZCZUK, MAKRELA, FLĄDRA, KARMAZYN CZERWONOPASY I SOLA 85% RYBY POŁAWIANE W NATURALNYM ŚRODOWISKU 15% WARZYWA | OWOCE | ZIOŁA 0% ZBOŻA | ZIEMNIAKI |TAPIOKA | ROŚLINNE KONCENTRATY BIAŁKOWE
     Obrazek Sucha Karma dla Kotów Dojrzałych Hill's Science Plan z Kurczakiem 3kg
     Sucha karma HILL'S SCIENCE PLAN dla dojrzałych dorosłych kotów
     Obrazek Sucha Karma dla Kotów Dojrzałych Hill's Science Plan z Kurczakiem 1,5kg
     Sucha karma HILL'S SCIENCE PLAN dla dojrzałych dorosłych kotów
     Obrazek Sucha Karma dla Kotów Dojrzałych Hill's Science Plan z Kurczakiem 300g
     Sucha karma HILL'S SCIENCE PLAN dla dojrzałych dorosłych kotów
     Obrazek Sucha Karma dla Kotów Dojrzałych Hill's Science Plan na Kule Włosowe 1,5kg
     Sucha karma HILL'S SCIENCE PLAN dla dojrzałych kotów przeciwko kulom włosowym
     Obrazek Sucha Karma dla Dorosłych Kotów Arion Fresh z Kurczakiem 12kg
     Pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów
     Obrazek Sucha Karma dla Dojrzałych Kotów Arion Original z Kurczakiem 7,5kg
     Pełnoporcjowa karma dla dojrzałych kotów

     Karma dla kociego seniora- ważny wybór

     Kocia starość nie musi być smutna. Dzięki Tobie może to być cudowny okres. Pamiętaj jednak, że koci senior ma swoje potrzeby i zasługuje na szczególną uwagę i troskę oraz odpowiednio zbilansowaną karmą. Żywienie to bardzo istotna kwestia, dzięki której kociak może przeżyć dłużej w dobrej kondycji i zdrowiu.

     Starość niesie za sobą jednak różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości. U kotów bardzo często występuje gwałtowna utrata wagi spowodowana zmniejszeniem przyswajania składników odżywczych. Część z kocich seniorów ma tendencje do nadwagi, która z kolei w wielu przypadkach prowadzi do cukrzycy. Poprzez odpowiednie żywienie kociego seniora zminimalizujesz ryzyko wystąpienia chorób.

     Sucha karma dla seniora

     Koci senior często na starość zaczyna mieć problemy z uzębieniem, dlatego też warto pamiętać, aby karma była łatwa w pogryzieniu. Te specjalnie dla nich przeznaczone mają mniejsze, miększe krokiety. Dzięki temu jedzenie dalej będzie przyjemnością, a nie kojarzyło się z bólem, który może kotu przysporzyć nieodpowiednia karma.

     Karma dla seniorów powinna mieć również specjalnie przeznaczony dla nich skład. Powinna być bogata w dużą ilość składników odżywczych wspomagających funkcjonowanie układu pokarmowego. Zazwyczaj karma dla seniorów ma obniżoną zawartość minerałów, tak aby nie obciążać nerek oraz układu pokarmowego często narażonego w starszym wieku.

     Karmę dla seniorów powinno się dobierać również do ich specjalnych potrzeb. Jeżeli Twój kot ma problemy ze stawami wybierz karmę wspomagającą ich funkcjonowanie. Warto również zwrócić uwagę na kaloryczność karmy. Koci seniorzy powinni otrzymywać karmę o obniżonej kaloryczności, a co za tym idzie niższym poziomie tłuszczu. Dzięki temu unikniemy nadmiernego tycia kota, co przełoży się na wiele zdrowotnych korzyści od układu pokarmowego przez stawy po serce kociaka.

     Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek wątpliwości powinieneś skontaktować się z lekarzem weterynarii.  

      

     back to top
     Filtry